KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14099298
nr 1409 9298
Kai Federspiel
(1903-1981), Sverige
Oljemålning, Landskap. Signerad, daterad 1949. Olja på duk, 32x39 cm, yttermått inklusive ram: 50x58 cm
Kai Federspiel, dansk-svensk tecknare och målare född 1903, död 1981 .
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 2 augusti 2021
kl 19:18:25
100 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
Kai Federspiel
Läs mer om Kai Federspiel